След инциденти: Международната федерация по гимнастика промени правилата за поведение при награждаване
Международната федерация по гимнастика (World Gymnastics) измени правилата си за поведение на спортистите на церемонии по награждаване, установявайки изисквания за поведението им на подиума. Това сочи документ, публикуван на сайта на организацията.
Към документа са добавени членове 13 и 14. Първият член изисква церемонията по награждаване да остане строго неутрална и да се провежда по начин, който зачита достойнството и универсалността на спорта. Той също така забранява всякаква форма на демонстрация или политическа, религиозна или расова пропаганда на подиума или в зоната на церемонията, включително символи, надписи, жестове и носенето на каквито и да е неофициални атрибути.
Член 14 регулира наказанията. Всяко нарушение на правилата на церемонията може да доведе до дисциплинарни или специфични за спорта санкции (включително дисквалификация, анулиране на резултати и отнемане на медали). Националните федерации са отговорни за своите спортисти и могат да бъдат глобени или да бъдат подложени на дисциплинарни мерки.
През април руската гимнастичка София Илтериакова получи предупреждение от Световната федрация за това, че не се обърна с лице към знамената, включително украинското, по време на церемонията по награждаването.
През май украинската гимнастичка София Краинска носеше слушалки и покриваше очите си с ръце по време на изпълнението на руския химн по време на церемонията по награждаването на Европейското първенство по художествена гимнастика във Варна.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.