Супер мач на „Реал“ за Суперкупата

„Реал Мадрид“ за втора поредна година взе Суперкупата на Европа в супер мач срещу „Манчестър Юнайтед“. Резултатът 2:1 не отразява хегемонията на испанския тим в най-близо игралия се до София голям мач – в Скопие.  Освен двата гола, на два пъти напречната греда спаси „Манчестър“ от по-сериозно поражение.

Първия гол за „Реал Мадрид“ отбеляза Каземиро в 24-та минута, при сериозни съмнения за засада. Никакви съмнения, обаче нямаше при втория гол в 52-та минута. Тогава брилянтна атака на Бейл и Иско завърши с елегантен гол.

Чак в този момент „Манчестър“ се посъбуди, натисна и Лукако намали в 62-та минута. В 83-тата минута в игра влезе Кристиано Роналдо, който само успя да изпълни неточно един пряк свободен удар.

Мачът отново показа, че „Реал Мадрид“ е сред най силните отбори в Европа, а „Манчестър“ има още много да извърви, докато върне старата си слава.