Честит рожден ден, The Edge!

Дейв Евънс, известният китарист на ирландската рок група U2, по-познат на света като The Edge (осттрието) става днес на 56 години.
Дейв Евънс е роден през 1961 г. в Баркинг, Англия, но израства в Дъблин.
Освен китарист, той е и автор на песни, кийбордист и бек вокалист на рок групата U2 . Член е на бандата от самото й създаване. С групата записва 13 студийни албума. Освен с U2, The Edge работи и с изпълнители като Johnny Cash, BB King, Tina Turner, Ronnie Wood, Jah Wobble, Holger Czukay, Jay-Z и Rihanna. Той е създател и на тематичните песни към два от филмите за Батман, както и за редица други известни кинопродукции.
През 2011 г. списание "Ролинг Стоун " го поставя под номер 38 в списъка си "100-те най-велики китаристи на всички времена". През 2012 г. Spin го класира на 13-то място. През 2015 г. " Ролинг Стоун" класира Bono и Edge под номер 35 в списъка си "100-те най-големи композитори на всички времена".
Освен брилиантен музикан, Дейв Евънс е и филантроп. Той е приел редица благотворителни каузи.
Честит рожден ден Дейв Евънс / The Edge.
Нека чуем едно великолепно негово солово изпълнение на "Love Is Blindness" на U2VEVO.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Принц Уилям става пилот на хеликоптер за спешна помощ
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |УниКредит Булбанк е банка на годината
Финанси | Advertorial |Забавно е да правиш невъзможното: 20 велики цитата от Уолт Дисни
Техники за успех | Advertorial |Доларът задържа печалбите си въпреки новините
Коментари |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.