Елизабет II на първа визита от началото на пандемията

Политика за бисквитки

Елизабет II посети военното изследователско съоръжение в Портън Даун, ангажирано с разследването на атаката с нервно-паралитичния агент „Новичок“ през 2018 година. Това е първото по-голямо посещение, което британската кралица предприема от началото на пандемията насам, пише „Ройтерс“.

За визитата тя бе в компанията на внука си принц Уилям, с който рядко се появяват заедно. Строго секретната научно-технологична лаборатория за отбрана, разположена в югозападна Англия, идентифицира „Новичок“, използван при отравянето на руснака Сергей Скрипал и дъщеря му Юлия в близкия град Солсбъри. Тогава Обединеното кралство обвини за нападението двама руски агенти, подкрепени от Москва, което по-късно Кремъл отрече.

94-годишната кралица прекара извънредното положение в замъка „Уиндзор“, откъдето изпълняваше задълженията си дистанционно чрез видео и телефонни разговори.

Лабораторията в Портън Даун функционира от 1916 г., а тайната ѝ структура винаги е водила до спекулации относно дейността ѝ, особено сред почитателите на теориите за извънземни.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI