Херцогът и херцогинята на Кеймбридж на визита в Швеция (снимки)

Политика за бисквитки

Британският престолонаследник принц Уилям и съпругата му Катрин очароваха Швеция по време на официална визита в страната. Днес те посетиха училището Matteusskolan в Стокхолм и се срещнаха с деца, участвали в програмата YAM по време на едно от техните училищни занимания по умствено здраве, съобщават световните медии.

Това е втори ден от посещението на Уилям и Кейт в Швеция, което ще продължи и в Норвегия. Вчера двойката игра бенди - спорт, подобен на хокея, който се играе в Скандинавия и Русия. Вместо шайба се използва топка, а пързалката и вратите са много по-големи. Уилям и Кейт пробваха да вкарат гол на играчи по бенди. Принцът успя, а херцогинята - не.

Въпреки, че е бременна с третото им дете, Катрин участва във всички официални прояви на двойката. 

Във вторник те се срещнаха с шведската престолонаследничка и съпруга й и посетиха музея на Нобеловите награди. След това заминаха за Норвегия.

Основна част от пътуването е посещение на психиатрични институти в скандинавските страни. Уилям и Кейт са ангажирани с борбата с психческите заболявания и редовно участват в срещи и конгреси по темата.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Поколението Z се отказва от традиционния маркетинг. Как да спечелите вниманието му?
Канада ще строи петролопровод до Азия, за да избегне зависимостта от американския пазар
Избраха кой да строи и втория лот от трасето на "Струма" през Кресненското дефиле
"Райфайзенбанк" - банка на годината за четвърти пореден път
Група приключенци спят на хамаци, висящи на десетки метри над земята
H&M възлага представянето на последната си колекция на една от най-известните закръглени модели
На днешната дата, 11 юли. Световен ден на човечеството
Ричард Ст. Джон: 8 правила на успеха
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол