Принц Чарлз инициира награда на името на Амал Клуни

Политика за бисквитки

Принц Чарлз основа наградата "Amal Clooney Award", с която да поощтри "невероятните млади жени" по света, пише Insider.

Дни след като Амал и нейният съпруг Джордж Клуни присъстваха на специална вечеря в Бъкингамския дворец в подкрепа на благотворителната организация The Prince's Trust International, помагаща младите хора във Великобритания да получат работа и образование, принцът на Уелс обяви награда на името на международния адвокат за човешки права Амал Клуни. 

Организацията The Prince's Trust International е създаден през 1976 г., за да помага млади хора в неравностойно положение в цяла Великобритания. Сега дейността й се разширява с програми в Австралия, Канада, Индия, Барбадос, Йордания, Пакистан и Малта. Новата награда, която принц Чарлз оповести, ще бъде присъждана на вдъхновяващи млади жени по целия свят на възраст между 11 и 30 години, допринесли за положителна промяна в техните общности. Отличието ще отдава специално уважение на младите жени, които са движещата сила зад важни проекти. Примерите включват впечатляващи идеи като устойчиво земеделие, възстановяване на работата във военни зони и редица други.

Първата награда ще се връчи през 2020 г. от самата Амал. „За мен е чест да бъда поканен от The Prince's Trust International да участвам в тази глобална инициатива, отличаваща млади жени, които създават промени в техните общности. Привилегия е да участвам в проект, който ще привлече вниманието към невероятните жени, които са бъдещите лидери на нашия свят", каза Амал Клуни в свое изявление.

Амал Клуни е дългогодишен защитник на правата на жените и на човешките права в световен мащаб. Наскоро тя бе назначена за експерт към групата на Генералния прокурор на Обединеното кралство по международно публично право.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Великобритания продължава да чупи рекорди по тежки горещини
Европа е изправена пред недостиг на ракети носители до 2030 г., предупреждава шефът на космическата агенция
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
Гръцка платформа сравнява цените на стоките и в България
Балеарските острови затягат сигурността по суша, море и въздух преди пълното слънчево затъмнение
Звездите за бизнеса от 10 до 16 август: Баланс между амбициите и реалните възможности
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка