Принц Хари е взел с голяма тъга решението той и съпругата му да се откажат от кралските титли

Принц Хари е взел с голяма тъга решението той и съпругата му да се откажат от кралските титли

Принц Хари е взел "с голяма тъга" решението да се откаже от титлата си, но не е имал "друг избор", предадоха ДПА и Франс прес.

На прочувствена реч, произнесена снощи на благотворителна вечеря в Лондон, дукът на Съсекс заяви, че "решението не беше взето леко" и го натъжава дълбоко.

"Бяха толкова месеци на преговори след толкова години на предизвикателства и знам, че не винаги съм се справял добре, но по този въпрос наистина нямаше друг избор", подчерта той.

Принц Хари произнесе речта си ден след като Бъкингамският дворец обяви, че той и съпругата му Меган вече няма да бъдат действащи членове на британското кралско семейство и няма да използват титлите "кралски височества", информира БТА.

Припомняме, че преди седмица кралица Елизабет II уважи решението на своя внук, принц Хари, и съпругата му, Меган Маркъл, да водят финансово независим живот и да разпределят времето си между САЩ и Великобритания. Междувременно херцогинята на Съсекс продължава да е в Канада със сина си Арчи.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изкуственият интелект не е автопилот – той е усилвател
Папа Лъв ХIV обяви 15-годишен компютърен специалист за светец
Операторите помолени да крият негативни реакции към Тръмп на финала на US Open
Не се опитвайте да бъдете „готини“ на работа. Как вместо това да придобиете влияние в офиса?
Държавният резерв: За 3 години са раздадени над 2 милиона литра вода
Премиерът Росен Желязков ще бъде на официално посещение в Черна гора
Близо половин милион сирийци са се завърнали от Турция в родината си през изминалите девет месеца
На днешната дата, 8 септември. Малка Богородица