Продадоха на търг арт колекцията на Джордж Майкъл

Политика за бисквитки

Продадоха на търг арт колекцията на Джордж Майкъл, споделя Rolling Stone.

Двудневият търг, който се състоя в аукционната къща Christie's в Лондон, събра 15 млн. долара, които ще бъдат използвани за благотворителност.

През живота си Майкъл е натрупал десетки творби на съвременни британски художници като Деймиън Хърст, Трейси Емин, Сара Лукас и редица други, които формират движението YBA ("Млади британски творци").

„Чрез посещения на галериите и студия, Майкъл разви приятелства с много от артистите на YBA, чиято работа е дълбоко възхителна”, казват от аукционната къща.

Над 12 хил. души са посетители пред-аукционното изложение със събраните от певеца творби.

Само две от творбите на Дамиън Хърст от колекцията на Майкъл - "The Incomplete Truth" и "Saint Sebastian, Exquisite Pain" са продадени за 2.3 млн. долара. Допълнителни 332 хил. долара са спечелени и от продажбата на каталози и лимитирани тоалетни чанти - сума, която също ще отиде за благотворителност, както би желал певецът.

„Филантропската дейност беше изключително важна за Джордж по време на неговия живот и неговото желание беше тази работа да продължи и след неговата смърт“, заявиха попечителите на Майкъл след търга.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Методът 3-3-3 за вършене на повече работа с по-малко напрежение
На днешната дата, 5 февруари. Имен ден празнуват Агата, Добрин, Добринка, Добри
Напускането може да не ви помогне в борбата с бърнаута
Правителството прие ключови транспортни реформи, обвързани с плащанията по ПВУ
Времето: Обилни валежи от дъжд ще обхванат почти цялата страна
Уорън Бъфет за основните навици, които отличават успешните хора от останалите
Любов от пръв поглед… в червен металик: Автомобилна кампания носи специално предложение през февруари
Райън Рейнолдс идва на бизнес форума Impact Bucharest 2026