Продадоха вещи на Боб Дилън за близо 500 хил. долара

Продадоха вещи на Боб Дилън за близо 500 хил. долара

Колекция от вещи на Боб Дилън, включително писма, непубликувани текстове и ръкописи на песента “Blowin’ in the wind” бяха продадени за близо половин милион долара, предаде CNN.

Предметите са били в имението на приятеля и колегата на музиканта, Дилън Тоно Глоувър, който почина миналата година. Те бяха пуснати за продажба на едноседмичен търг, проведен от RR Auction Company. Колекцията е продадена за общо 459 хил. долара в края на миналата седмица.

В едно напечатано и подписано писмо Дилън описва Джон Ленън и Ринго Стар, с които се запознава за първи път през 1964 година, като „приятни“.

В транскрипция на интервю между Дилън и Глоувър от 1971 г. се разкрива, че песента “Lay Lady Lay” е написана за Барбра Стрейзанд, след като в продължение на десетилетия се смяташе, че е за филма „Среднощен каубой“. Актрисата също не е била запозната с този факт тогава.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Премиерът: Не е време за избори
Кристиано Роналдо е най-високо платеният футболист в света
Лидерите на ЕС искат бързи действия за отключване на замразени руски активи за финансиране на Украйна
АПИ опитва да приключи всички ремонти по магистралите до края на месеца
Краят на октомври наближава, а Бюджет 2026 все още го няма. Лакомство или пакост?
Ключовите двигатели на икономическия растеж в България и Югоизточна Европа
Понижения на борсите в Европа на фона на загубите в банковия сектор*
Защо автоматизацията с чатботове е ключът към успеха на вашия бизнес: Преглед на възможностите и ролята на AI-Masters агенцията