Атаката в Лондон не е била терористичен акт

ЕС

Разследващите случая с врязването на автомобил в хора в района на британския парламент тази седмица предполагат, че произшествието по-скоро не е било терористичен акт, пише "Индипендънт", цитиран от БТА.

Според изданието макар мотивите на управлявалия автомобила британец от судански произход Салих Хатер все още да са неизвестни, следователите предполагат, че действията му са плод на реакция на неща в личния му живот, а не на умишлен опит да навреди на хора.

Полицията получи право да задържи 29-годишния Хатер под стража до понеделник, без да са му повдигнати обвинения, и дотогава може да се появят нови факти. Източник от британското правителство обаче заяви пред вестника, че детективите не разполагат с доказателства водачът на автомобила да се е радикализирал.

Преди това британската преса писа, че Хатер е бил психически сломен от събития в живота си, станали през последните няколко месеца. Баща му и брат му загинали в две отделни катастрофи, а той самият бил изключен от Университета в Ковънтри, където посещавал курсове за подготовка за счетоводител, отбелязва ТАСС.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Иран изстреля ракети към Турция, българското правителство свиква спешно Съвета по сигурността
Революционната гвардия на Иран обяви "тотален контрол" над Ормузкия проток
Запрянов е разрешил преминаването на съюзнически въоръжени сили през въздушното ни пространство
Войната на САЩ и Израел срещу Иран предизвиква сериозни затруднения в доставките на петрол и газ
Учени използват светлина, за да контролират образуването на кристали
Времето в сряда: Слънчево с пролетни температури
Тръмп: Великобритания вече не е толкова приятелска страна
На днешната дата, 4 март. Рождениците днес