Борис Джонсън беше преместен в интензивно отделение. Световни лидери му пожелаха бързо оздравяване
Британският премиер Борис Джонсън е бил преместен в интензивното отделение на болницата "Сейнт Томас", където бе приет в неделя вечер за допълнителни изследвания. Състоянието на Джонсън се е влошило, става ясно от официално съобщение от кабинета му. Първото съобщение за хоспитализацията на Джонсън гласеше, че е по-скоро превантивна мярка, която се налага заради упоритата деседневна температура на премиера, заради което има нужда от някои изследвания. От кабинета му дори увериха, че той продължава да ръководи правителството от болничната стая.
„Състоянието на премиера се влоши и по съвет на медицинския му екип той е преместен в отделението за интензивно лечение в болницата“, се казва в последвалото новоо съобщение. Определен е и заместник на Джонсън като "ръководител на страната", „където е необходимо“ - външният министър Доминик Рааб.
Според в. Guardian Джонсън е в съзнание и е приведен в отделението за интензивно лечение за всеки случай, ако трябва да бъде свързан с респираторен апарат. Според други британски медии Джонсън е бил преместен в интензивното отделение около 19 часа местно време снощи. По-рано през деня той все още дистанционно се е срещал с министри и е управлявал правителството, но нещо се е случило в следобедните часове и лекарите са препоръчали като предпазна мярка той да бъде преместен в интезнивното отделение, предава BBC.
Председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен пожела бързо възстановяване на британския премиер Борис Джонсън, който беше преместен в интензивното отделение на болницата, в която се лекува от коронавируса, предадоха Франс прес и Ройтерс.
"Тази вечер мислите ми са с Борис Джонсън и семейството ми. Пожелавам му скорошно и пълно възстановяване", написа Фон дер Лайен в Туитър.
Френският президент Еманюел Макрон също пожела на британския премиер "да преодолее бързо това изпитание". Той изрази в Туитър подкрепа за "Борис Джонсън, семейството му и британския народ в тези трудни времена".
Френският външен министър Жан-Ив Льо Дриан изрази увереност, че Джонсън "ще преодолее изпитанието". "Познавам силата му и съм убеден", че той ще се справи, заяви Льо Дриан по френската телевизия Бе Еф Ем.
Главният европейски преговарящ за Брекзита Мишел Барние също изпрати на Борис Джонсън пожелания за "всичко най-добро и бързо възстановяване", предаде БТА.
"Мислите и молитвите ми са с Борис Джонсън и семейството му. Бог да Ви пази, господин премиер", заяви Иванка Тръмп, съветничка на своя баща, президента на САЩ Доналд Тръмп.
Своите пожелания за бързо възстановяване изпрати и канадският премиер Джъстин Трюдо, който изрази надежда, че Джонсън скоро ще може да се върне към работа.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
Маркетинг |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
Маркетинг |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Над 10 арестувани при акция на ГДБОП във Фонда за лечение на деца в чужбина
Общество | Advertorial |Пликове с пари открити в кабинета на шефа на Фонда за лечение на деца в чужбина
Общество | Advertorial |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.