Четирима българи в Тринидад и Тобаго осъдени да платят над 90 хил. долара

Четирима българи в Тринидад и Тобаго осъдени да платят над 90 хил. долара

Четирима българи са осъдени да платят над 90 хил. долара или да изтърпят наказание от 3 години лишаване от свобода, съобщава Trinidad and Tobago Guardian Online, цитиран от агенция Фокус. Четиримата са се признали за виновни по обвинения в манипулация на банкомати в Тринидад и Тобаго.

Даниел Неделчев (25 г.) и Емил Михалев (25 г.) са обвинени в умишлено повреждане на банкомат, кражба от машината и притежание на оборудване за издаване на дубликати на карти. Те са глобени с 25 хил. долара. Незабавно трябва да платят 15 хил. долара, а останалата част – до 28-ми юли. В противен случай ги заплашва затвор от 3 години. 

По-рано полицията съобщи за 47-годишен рибар, Димитър Георгиев и 22-годишен студент, Тончо Тончев, които също са обвинени в измама с банкомат. Според правоохранителните органи двамата мъже са притежавали машина за издаване на дубликати на карти. Наложената им глоба е в размер на 40 хил. долара за нарушение на Закона за електронния трансфер на средства. 

Общата стойност на сумата, която трябва да платят четиримата българи, е над 90 хил. долара.
 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Откритие: Древни статуи пренаписват праисторията на човечеството
Борисов: Ако бях сам, бих подал оставка веднага
Финтех компанията Revolut ограничи преводи в карти, издадени от над 50 държави
Рубио: Основният спорен въпрос в преговорите са 20% от Донбас, контролирани от Киев
Мирчев: "Защо лъжеш?", Пеевски: "Не на омразата!"
Европейската прокуратура повдигна официално обвинения на бившия първи дипломат на ЕС Федерика Могерини
Бившият собственик на Pornhub с интерес към активите на Лукойл
Д-р Стояна Нацева: Българката, която превръща човешката трансформация в стратегически ресурс за лидерство и бизнес