Доналд Тръмп призова за бойкот срещу компанията за гуми Goodyear
Президентът на САЩ Доналд Тръмп призова за бойкот срещу компанията за гуми "Гудиър" (Goodyear Tire & Rubber Co). Той обвини базираното в Охайо предприятие за производство на гуми, че си "играе на политика", като забранява на работниците си да носят шапки с надпис "Да направим Америка отново велика", предаде Ройтерс.
Тръмп заяви на брифинг в Белия дом, че е позорна забраната на "Гудиър" да се носят дрехи и аксесоари с лозунги като "Животът на сините има значение", изразяващи подкрепа за силите на реда. В същото време, казва Тръмп, тя позволява на служителите си да подкрепят други каузи, които са "марксистки" по природа.
Реакцията на Тръмп дойде след репортаж на регионален канал на телевизия Си Би Ес за заседание в централата на "Гудиър", където е било обсъждано носенето на облекло с политически послания. За приемливи се смятат лозунги като "Животът на чернокожите е от значение" и такива в подкрепа на гейове, лесбийки и транссексуални хора. Неприемливи обаче са лозунги като "Да направим Америка отново велика", "Животът на сините има значение" и дори "Всички животи имат значение".
Акциите на компанията, която има близо 15 милиарда долара приходи миналата година, спаднаха с 6% след изказването на президента, но по-късно възвърнаха част от стойността си.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Полски изтребители прехванаха руски самолет, извършвал разузнавателен полет над Балтийско море
Свят |Румъния: САЩ намаляват военното си присъствие на Източния фланг на НАТО
Свят |Модерната търговия у нас – над 6 млрд. лв. инвестиции за 15 години
Бизнес |Ръст на борсите в Европа, фокусът е върху корпоративните отчети и решението на Фед за лихвите
Финанси |Foxconn ще внедри хуманоидни роботи в завода си за AI сървъри в Хюстън
Компании |80-годишна жена почина, забравена на остров от круизен кораб
Любопитно |Наталия Киселова подаде оставка като председател на НС, замени я Рая Назарян
Политика |Тръмп изрази съжаление, че не може да се кандидатира за трети мандат
Политика |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Проектобюджетът предвижда минималната заплата от 1 януари да е 605 евро
Политика |Силните финансови отчети в технологичния сектор успокояват опасенията от AI балон
Финанси |Бизнес перспективи: AI и онлайн пазаруването или как се пристрастяваме към Shein и Temu
Бизнес |Времето: Слънчево с температури до 21 градуса
България |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.