Двама водолази загинаха на гръцкия остров Карпатос

ЕС

Двама чуждестранни граждани са открити мъртви в подводна пещера край остров Карпатос в югоизточна Гърция. Това потвърдиха гръцките власти, цитирани от в. „Катимерини” и БГНЕС.

Двамата мъже, на възраст 65 и 30 години са се гмуркали на дълбочина 45 метра в пещерата Карапатос. Трети водолаз, който е влязъл в пещерата, се е върнал назад поради липса на въздух и е изплувал на повърхността. След инцидента той е уведомил властите за инцидента.

Водолази от подводните екипи на гръцката охрана са открили телата вчера следобед и са в процес на идентификацията им, съобщиха от гръцката брегова охрана.

Не са публикувани повече подробности за жертвите или за използваното от тях оборудване.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 30 май. Имен ден празнуват Емил, Емилия
Американски алпинист постави рекорд за най-бързо изкачване на връх Еверест
INNOVISION AWARDS 2026 отличи най-иновативните проекти, които решават конкретен проблем и са доказали устойчивост, въздействие и мащаб
д-р Росица Кръстева: Международният обмен и мултидисциплинарният подход променят съвременната онкология
Времето: Слънчево, но следобед ще се заоблачи
Тръмп скоро ще вземе решение относно сделката с Иран, настоява за повторно отваряне на Ормузкия проток
„Файненшъл таймс“: България е заплашена от наказателна процедура заради прекомерен дефицит
Неизвестно за известните: 10 000 долара заем и сбъркан етаж раждат провокатора на пуританска Америка