Джей Ло дари 1 млн. долара за Пуерто Рико

ЕС

След като отправи призиви за финансова подкрепа на Пуерто Рико чрез няколко видеоклипа в социалните мрежи, Дженифър Лопес лично дари 1 млн. долара на бедстващата страна, пише Вillboard. 

В неделя певицата Джей Ло, чиито корени идват от Пуерто Рико, се присъедини към губернатора на Ню Йорк Андрю Куамо на специална пресконференция, на която се обсъждаха събраните дарения за  Пуерто Рико. Лопес и бившият й съпруг Марк Антъни работят съвместно по мобилизирането на повече от 30 спортисти и творци, за да съберат възможно най-бързо помощи за Карибите и Мексико. Сред обещалите помощ са спортните отбори Ню Йорк Янкис и Мейджър Лийг Бейзбол. Подсигурени са вече два самолета с помощи. "Работим денонощно, за да идентифицираме нуждите", каза Лопес на пресконференцията.

След унищожителното земетресение в Мексико и погромът, който ураганът Мария нанесе на Карибите, редица латиноамериканските творци направиха безброй лични дарения, но също така и обединиха усилия в някои общи начинания, за да подпомогнат събирането на средства за пострадалите региони. Музикантите Марк Антъни и Луис Фонси се присъединиха към първата дама на Пуерто Рико, Беатриз Росело, дарявайки средства в правителствения сайт Unidos Por Puerto Rico.

Наред с тях, към каузата се присъединиха и пуерториканските музиканти Деди Янки и Рики Мартин. Рапърът Деди Янки се ангажира да дари лично 100 хил. долара. Той се включи в различни инициативи за набавяне на вода и храна, а също организира и благотворителни концерти, средствата от които се заделят в помощ на хората от бедстващите региони.

Певецът Рики Мартин се обърна към феновете си с гореща молба за помощ и подчерта, че всеки един долар е от огромно значение за да се подпомогне опустошената от ураганите страна. Мартин събира дарения чрез страницата YouCaring crowdfunding. "Реших да създам тази страница, за да събирам средства и да подсигуря основните нужди на хората, да възстановя всичко, което е било изгубено", казва музикантът.

Латиноамериканският певец Рикардо Арджона също се присъедини към фондация Maestro Cares, за да дари част от приходите от концерта си в Хюстън на Американския червен кръст. Той заяви, че дарява средства от всеки свой концерт за Пуерто Рико и Мексико.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Как да ръководим ефективно в един свят, в който времето никога не стига?
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum