Еманюел Макрон иска засилен граничен контрол в Шенген

ЕС

Еманюел Макрон поиска засилване на граничния контрол в Шенгенската зона на Европейския съюз след ислямистките атаки във Франция и Австрия, предаде „Ройтерс“.

По време на посещение на границата с Испания държавният глава отбеляза, че страната му ще засили граничния си контрол, като удвои броя на полицаите на 4800. Техният фокус ще бъде незаконната миграция на фона на „нарастващата заплаха от тероризъм“.

„Подкрепям задълбочено възстановяване на Шенген, за да преосмислим неговата организация и да се подобри общата ни гранична сигурност“, каза Макрон.

Франция, която е дом на най-голямата мюсюлманска общност в Европа, беше засегната от поредица от нападения. Последните са от месец октомври, когато при два инцидента, в Париж и в Ница, бяха убити общо четирима души.

В момента предупреждението за сигурност в държавата е от най-висока степен.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Доналд Тръмп увери, че Путин „няма да нападне територия на НАТО”
Тръмп лично пратил шефа на ЦРУ в Москва, в пълна тайна от екипа на Белия дом
След 35 г. на трона: Почина кралят на Норвегия Харалд V, страната е в национален траур
На днешната дата, 28 август. Рождениците днес
Времето в петък: Захлаждане, облаци и превалявания на места
САЩ твърдят, че китайски хакери са проникнали в Министерството на правосъдието, НАСА, Федералния резерв и Сената
Филмов сюжет: Испания задържа четирикратния „магьосник на бягствата“ от затвори