Фараж ребрандира партията си, ще се бори срещу карантинните мерки

ЕС

Лидерът на партията „Брекзит“ Найджъл Фараж ще възобнови дейността и под името „Реформирай Великобритания“, като тя ще се бори срещу карантинните мерки, въведени от правителството на премиера Борис Джонсън, предаде Ройтерс.

Новата партия ще подкрепя политиките срещу разпространение на COVID-19, засягащи само за най-уязвимите групи, като според нея останалата част от населението трябва да запази нормалния ритъм на ежедневието си, за да придобие стаден имунитет, става ясно от текст на Фараж и председателя на партията „Брекзит“ Ричард Тайс, публикуван във вестник „Дейли Телеграф“.

От партията вече са подали документи за смяна на името пред Изборната комисия на Великобритания.

Партията „Брекзит“ бе основана в началото на 2019 г. от Фараж, които дълги години агитира срещу членството на Великобритания в ЕС. Неговата дейност изиграва ключова роля за успеха на референдума от 2016 г., с който Обединеното кралство реши да напусне блока.

„Има много сфери на публичния живот, които могат да бъдат подобрени в полза на обикновения човек. За това ще водим кампания за Реформа. Искаме да бъдем познати като партията на реформата, като името ни ще отразява това“, пишат Фараж и Тайс.

Новината идва, след като вчера британският премиер Борис Джонсън обяви, че Англия ще влезе в общонационална карантина от четвъртък, 5 ноември, след като Обединеното кралство прескочи прага от 1 млн. регистрирани случаи на заразени с коронавирус.

Великобритания е на пето място в света по брой на смъртни случая, свързани с пандемията, сочат данни на университета „Джонс Хопкинс“. Пред нея се нареждат САЩ, Бразилия, Индия и Мексико.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

ЕС сертифицира първия електрически локомотив, произведен изцяло от Турция
Пореден рекорд: „Одисея“ на Нолан стана най-касовият филм със степен на възрастово ограничение
Какво ще накара вашата марка да се открои?
Времето: Предупреждения от първа и втора степен за високи температури в цялата страна
Великите лидери правят един труден избор, който повечето мениджъри избягват
Напрежението между САЩ и Иран расте в навечерието на нови санкции
На днешната дата, 22 август. Рождениците днес
Тайният дълг на Apple: Поръчка на ЦРУ спасява от фалит Стив Джобс при първите му стъпки в бизнеса
Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс