Франция ще експулсира над 230 чужденци, заподозрени в екстремизъм

Франция ще експулсира над 230 чужденци, заподозрени в екстремизъм

Френските власти наблюдават повече от 4000 чужденци, заподозрени в радикализация, и се готвят да експулсират 231 от тях. Това заяви пред журналисти вътрешният министър на страната Жералд Дарманен, предаде ТАСС.
Тези 231 души са влезли във Франция нелегално и са включени в т. нар. списък за предотвратяване на радикализация с терористичен характер, съдържащ 8000 досиета, 4100 от които засягат чужденци, уточни министърът.
От началото на годината срещу над 600 души са предприети процедури за експулсиране от Франция, а 428 решения вече са изпълнени. Други 158 души не може да бъдат изведени бързо вън от страната, тъй като "Франция не може да експулсира хора в Либия или Сирия", каза Дарманен.
Само през септември френските власти са затворили 12 заведения, в които според тях се радикализират хора, включително джамия, училище и културен център в различни части от страната, а също така 5 търговски фирми и 4 бара. От началото на годината са затворени 73 такива места, съобщи министърът.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ще плащаме ли „такса водомер”, без дори да ползваме вода?
Лидерите на страните от ЕС са направили първа крачка към използване на замразени руски активи в полза на Украйна
Времето: Топло и дъждовно. Жълт код за силен вятър е обявен в 25 области
Гърция предоставя на концесии за природен газ четири блока край Пелопонес и Крит
Инвеститорите използват наръчник от дотком ерата, за да избегнат рисковете от AI балон
На днешната дата, 24 октомври. Рождениците днес
8-и банково-финансов форум: Дигитална трансформация и иновации в банковия сектор
8-и банково-финансов форум: Лични финанси - инвестиции, доходност и има ли „живот извън банките“?