Гърция удължи ограничителните мерки

Гърция удължи ограничителните мерки

Гърция удължи с още една седмица, до 4 май строгите ограничителни мерки за движението на гражданите заради епидемията от коронавирус. Това обяви на брифинг говорителят на гръцкото правителство Стелиос Пецас, цитиран от Ройтерс.

„Целта на мерките за задържане не е да останем в стъклен похлупак, затворени в домовете ни. Целта е да си върнем начина на живот, който временно ни беше отнет от този хитър и невидим враг. При връщането към нормалния живот трябва да се запазят навиците за редовно миене на ръцете, както и избягването на близки контакти с други хора“, каза Пецас.

Той потвърди, че в началото на следващата седмица премиерът Кириакос Мицотакис ще направи обръщение към гърците, в което ще им представи цялостния план на правителството за поетапно вдигане на ограниченията. До сряда вечерта в Гърция бяха отчетени 2408 случая на COVID-19 и 121 починали от вируса.

 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Криза в коалицията: Борисов призова за преформатиране на правителството (ОБЗОР)
Airbus открива допълнителни производствени линии в САЩ и Китай за самолета A320neo
Интроверт или екстроверт? Какво ще кажете за отроверт?
Министърът на финансите на САЩ: Тръмп има намерение да се срещне с китйския лидер Си в Южна Корея
На днешната дата, 15 октомври. Рождениците днес
11 начина да освободите ума си и да намалите усещането за стрес
Светлана Василева е новият шеф на "Нова телевизия"
Едно упражнение, което ще ви помогне да ободрите тялото си и да отслабнете