Гърция въвежда таван на печалбата върху цените на стоките от първа необходимост
Гърция въвежда таван на печалбата на търговците върху цените на стоките от първа необходимост. Само за последните месеци в търговската верига цените на много стоки са се увеличили с около 50 процента, твърди Съюзът на потребителите.
Проучване на агенцията за наблюдение на цените показа, че много от тях са се повишили заради калкулираната в тях висока печалба, предава БНР.
Министърът на развитието Антонис Георгиадис внесе по спешност в парламента предложение да се постави таван на печалбата на търговците върху стоките, чиито цени са пряко засегнати от войната в Украйна. Бензин, жито, хляб, олио и други стоки ще се продават с печалба, равна на тази от септември миналата година.
Предвиждат се строги глоби и отнемане на лиценза за търговци, които нарушат това нареждане. В резултат на тази мярка се очаква лек спад на цените.
Правителството отново отказа да се съобрази с искането на опозиционните партии да намали акциза върху горивата, които вече са с много високи цени за гръцкия пазар. Един литър безоловен бензин достигна 2 евро, а на островите се продава за 2,30 евро.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Гуцанов: Продължаваме изключително активно борбата със сивата икономика
Политика |Тръмп: Няма да дадем на Китай и на други страни достъп до най-добрите AI чипове на Nvidia
Технологии |САЩ искат повече държави да използват долара. Кои са кандидатите?
Финанси |Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Технологии |Валдис Домбровскис: България теоретично може да кандидатства и за трето плащане по ПВУ през 2025 г.
България |Как да научите мозъка си да преодолее перфекционизмa?
Техники за успех |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 3 до 9 ноември
Хороскоп |Тръмп: Не вярвам да влезем във война с Венецуела, но дните на Мадуро като президент са преброени
Свят |На днешната дата, 3 ноември. Ден на българския художник
На днешната дата |Интернет бе създаден тази седмица през 1969 г. - и веднага се срина
Технологии |Кристин Лагард припомня: Два месеца остават до присъединяването на България към еврозоната
България |Спадащите цени на панелите водят до глобален бум в соларната енергия - с изключение на САЩ
Енергетика |Шест съвета за избор на най-добрата PR агенция за вашата компания
Маркетинг |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.