Хакери откраднаха лични данни на 9 млн. души при кибератака срещу easyJet

Хакери откраднаха лични данни на 9 млн. души при кибератака срещу easyJet

Нискотарифният авиопревозвач easyJet е станал обект на кибератака, която е довела до изтичането на лични данни на милиони клиенти на компанията, предаде Си Ен Би Си.

От фирмата, която в края на март приземи всичките си 344 самолета заради пандемията от коронавирус, съобщиха, че нерегламентираният достъп до нейните системи е бил прекратен.

Според разследване на авиокомпанията, хакерите са получили достъп до имейл адресите и подробности за пътуванията на 9 милиона нейни клиенти. Открадната е и информация за кредитните карти на 2208 клиента. От компанията поясниха, че са уведомили най-тежко засегнатите си клиенти и че ще се свържат с останалите през идните дни.

EasyJet не даде информация за датата на атаката и нейната продължителност.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Няма решение на Европейския съд по жалба срещу приемането на България в еврозоната
Парадоксът на успеха – защо постигането на вашите целите няма да ви направи щастливи
На днешната дата, 6 декември. Никулден
Борисов: Да следваме примера на Тръмп, не трябва да наливаме вода с руските активи в мелницата на войнолюбците
Бундестагът прие закона за връщане на наборната военна служба в Германия
Колонката на Ричард Брансън: Най-важните уроци от моите 50 години в бизнеса
Постигнато е съгласие между правителството, синдикатите и бизнеса за Бюджет 2026
Цитат на деня