Иран: Европейските предложения не са достатъчни за спасяване на ядрената сделка
Ръководителят на ядрената програма на Техеран Али Акбар Салехи заяви, че европейските предложения за спасяване на ядреното споразумение от 2015 г. след оттеглянето на САЩ не са задоволителни, предаде Ройтерс, цитирайки иранската агенция ИРНА.
От ИРНА поясняват, че Салехи е изразил недоволството на ИРАН от развитието по казуса на среща с генералния секретар на ООН Антониу Гутериш.
„Ако нещата продължават по този начин, всички страни ще бъдат губещи“, заяви Салехи, като постави акцент върху важната роля на Иран в региона.
В началото на месеца Салехи заяви, че Иран започва работа по изграждането на модерни центрофуги за обогатяване на уран в ядреното съоръжение в Натанз, но ще продължи да спазва ядреното споразумение със световните сили.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Икономика |Правителството разработва пакет от 15 мерки във връзка с по-високите цени на горивата
България |Български творци поздравиха Дара за успеха ѝ на „Евровизия“
България |Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Техники за успех |Историческа победа: Дара спечели Евровизия
България |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Бургас заяви амбиции да бъде домакин на „Евровизия“ 2027
България |Илияна Йотова ще участва в Срещата на върха на Световния градски форум в Баку
България |Времето: Облачно с валежи, особено силни в североизточните области
България |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.