Ирански медиен шеф и негов приятел са убити в Истанбул

Ирански медиен шеф и негов приятел са убити в Истанбул

Ръководителят на иранския сателитен телевизионен канал GEM TV е застрелян в Истанбул заедно със свой бизнес партньор, пише The Jerusalem Post, позовавайки се на турска информационна агенция. Медийният шеф миналата година задочно е бил осъден на шест години затвор от съд в иранската столица Техеран, посочва още изданието, цитирано от "Фокус".

Основателят на GEM TV Сайид Каримиан и друг ирански граждани са пътували с автомобил в истанбулския квартал Маслак в събота вечерта, когато са били засечени от джип и по тях е открит огън.

Каримиан е бил намерен мъртъв от пристигналите на място служби за спешна помощ. Неговият спътник е бил откаран в болница, но лекарите не са успели да го върнат към живот.

Засега не е ясно дали нападателят е бил сам или са били няколко. Джипът, с който е извършено покушението, е открит изоставен и изгорен. От полицията в Истанбул отказват коментар по случая.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 27 октомври до 2 ноември
На днешната дата, 27 октомври. Мишкин ден, имен ден празнува Нестор
Най-богатият човек Африка иска да създаде най-голямата рафинерия в света в Нигерия
Екзотични дестинации и все по-дълги пътувания – тенденциите в туризма за следващата година
Проф. Ива Христова: Пикът на грипа се очаква в края на януари
Икономиката все още ли е „в добро състояние“? Пет въпроса към ЕЦБ
Светът на парите: Кои европейски страни имат най-много милиардери?
САЩ и Китай договориха рамката на търговското споразумение преди срещата Тръмп-Си