Китайските власти спряха излизането на борсата на 42 компании

Китайските власти спряха излизането на борсата на 42 компании

Финансовият регулатор на Китай е спрял първичното публично предлагане на 42 компании на регулирания пазар, предаде Блумбърг.

Това е станало след началото на разследване срещу инвестиционна банка, юридическа кантора и други страни, замесени в сделките.

Става въпрос за базираната в Пекин юридическа кантора Tian Yuan.

Сред спрените листвания е това на един от най-големите производители на батерии и електрически превозни средства BYD – компания, подкрепа в растежа й от Уорън Бъфет.

Тази година беше рекордна за извършваните нови първични публични предлагания по борсите по света. Това накара китайските власти силно да засилят контрола и условията за извършването на нови IPO-та. През миналата година бе спряно първичното публично предлагане на Ant Group – дъщерната компания на AliBaba, през която се извършват разплащанията и други финансови операции, беше спряно през 2020 г. от китайските власти.               

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Теодор Георгиев, Нестле България: Гората не расте за ден, но живее за поколения
САЩ започват голяма военна операция „Южно копие“ срещу латиномериканските наркокартели
Правителството предложи Румен Спецов за особен търговски представител в „Лукойл Нефтохим“
На днешната дата, 14 ноември. Имен ден празнуват Филип, Фильо, Филка
Ваксината срещу варицела влиза в задължителния календар
Борисов: България може още днес да получи дерогация за санкциите срещу руския петрол
Мафията в TikTok: Как престъпните групировки използват социалните мрежи за набиране на кадри?
Изследване на ДНК: Хитлер е имал висок риск от аутизъм, биполярно разстройство и шизофрения