Кола бомба уби десетки в Сомалия

ЕС

Най-малко 76 души загинаха при атентат с кола бомба в сомалийската столица Могадишу, информира „Франс прес”, позовавайки се на думите на правителствения говорител Исмаил Мухтар. Очаква се техният брой да нарасне заради големия брой на ранените, сред които има и деца. Някои местни медии споменават за 70 и дори 90 убити, но засега тази бройка не е официално потвърдена.

Колата се е взривила на оживен полицейски контролен пункт в града, на който се събира пътна такса, в сутрешния час пик, когато хората отивали на работа.

Засега никой не е поел отговорност за кървавия атентат, но свързаната с терористичната мрежа Ал Каида ислямистка групировка „Аш Шабаб” често извършва такива атаки.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Планове: Турция и България отварят нов митнически пункт на север от ГКПП „Капъкуле“
Белият дом ще получи комисионни от 10 млрд. долара за посредничеството по сделката с TikTok
Axe се бори срещу прекомерната употреба на аромати с нова спрей технология
На днешната дата, 15 март. Световен ден на потребителя
Най-надеждните начини за изграждане на увереност на работното място
Meta прави поне 20% съкращения, за да компенсира инвестициите в изкуствен интелект
Куба се вдига на бунт срещу спирането на тока и перманентната криза
За обществено обсъждане: Министерството на енергетиката публикува новите текстове в наредбата за топлоснабдяване