Летище в Брюксел прекрати обслужването на полети от София

ЕС

Голямото международно летище Завентем в Брюксел спря обслужването на полети от България, Полша, Мароко, Чехия, Египет и Турция. Изпълняват се едва около 40 на сто от полетите по разписание и повечето самолети излитат почти празни, съобщи говорител на аерогарата, цитиран от медии в Белгия.

Справка показва, че полетите от Завентем към София не се изпълняват от 15 март. Проверка в сайта на летище „Шарльороа“, което обслужва евтините полети между Белгия и България, сочи, че вчера са били изпълнени полети от и към София, пише БТА.

Белгийски медии днес съобщават, че властите в страната обмислят да изземат медицинските и противопраховите маски от магазинната мрежа, за да осигурят защита за най-застрашените от зараза. Лекари вчера предупредиха, че болниците остават без предпазни средства и призоваха гражданите да им занесат маските, които са купили за себе си.

Очаква се по-късно днес белгийският парламент да предостави на действащото служебно правителство извънредни пълномощия. Целта е да се създаде възможност министрите да предприемат действия, свързани с овладяването на епидемията. Белгия се управлява вече 15 месеца от служебно правителство, чиито правомощия по конституция са ограничени. 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 2 април. Международен ден на детската книга
Времето: Предупреждения от първа и втора степен за валежи в 19 области
Иран ни изпрати нота заради американските самолети на летището. МВнР: Няма повод за тревога
ЕС предлага спешна промяна в пазара на въглеродни емисии, за да предотврати покачване на цените
Копачът на тунели: Израел обяви, че е убил топ инженера на гвардейците на ислямската революция на Иран
Colgate с нова кампания, насочена към стресираните милениали (видео)
Доналд Тръмп в обръщение към нацията: Целите на войната в Иран са почти постигнати
Месечна прогноза: От -5 до +29 градуса през април