Меркел обеща помощ на пострадалите от безредиците в Хамбург

ЕС

Канцлерът на ФРГ Ангела Меркел съобщи, че ще обсъди с федералния финансов министър Волфганг Шойбле въпроса за изплащането на компенсации на пострадалите от безредиците в Хамбург, предава Deutsche Welle, цитирана от Фокус. „Ще проверим как заедно с ханзейския град може да помогнем на жертвите на насилието, за да отстраним последиците от нанесения им ущърб“, подчерта германският лидер.

Меркел осъди рязко действията на демонстрантите, описвайки ги като „разбунващи насилие“ и „неудържима жестокост“. 

„За тези, които действат по този начин, изобщо не става въпрос за политическа критика или за по-добър живот на хората. Тези, които постъпват така, излизат извън рамките на нашето демократично общество“, категорична бе Меркел. 

Същевременно канцлерът изказа одобрение към работата на спецслужбите и полицията, и благодари от свое име на всички онези, грижили се за гарантирането на сигурността по време на срещата на Г-20. 

През последната седмица повече от 200 полицейски служители пострадаха при сблъсъци с демонстрантите, припомня медията.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката