Мъж нападна с нож минувачи в Марсилия

Мъж нападна с нож минувачи в Марсилия

Въоръжен с нож мъж нападна пешеходци в Марсилия. Има пострадали, съобщи френското издание Provence. Това е трето такова нападение в европейски град в рамките на последните 24 часа, но засега властите не го разглеждат като терористичен акт. 

Според първоначални данни пострадали са най-малко трима души, няма точна информация за състоянието им.

Нападателят е задържан и откаран в психиатричното отделение на местната болница. Той е на 35 години, родом от Париж и е регистриран в полицията за кражби.

По различно време снощи бяха извършени нападения с нож в Брюксел и Париж срещу патрули от силите за сигурност в двете европейски столици.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Звездите за бизнеса през 2026 година: Овен, Телец, Близнаци, Рак, Лъв и Дева
Удобството е новият двигател на локалната икономика
Китай обгражда Тайван от всички страни при военно учение, Северна Корея изпробва крилати ракети с голям обсег
Тръмп след срещата със Зеленски: Постигнахме голям напредък, но остават трудни въпроси
100 трилиона долара за една дъвка: Как Зимбабве унищожи валутата си?
Няколко типа късмет, върху които всъщност имате известен контрол
Светът на парите: Уолстрийт смята, че акциите могат да продължат да растат, въпреки тревогите около AI