Няма нови случаи на заразени с мутиралия коронавирус от норки в Дания

Няма нови случаи на заразени с мутиралия коронавирус от норки в Дания

Дания не е регистрирала нови случаи на хора, заразени с мутирал щам на коронавируса от норки, съобщи здравният министър Магнус Хойнике, цитиран от Ройтерс.

Миналата седмица Дания разпореди за бъдат унищожени милиони норки, след като бе установено, че мутация на вируса, заразил 12 души през август и септември, се е оказал по-слабо чувствителен към антителата, което евентуално би намалило ефективността на бъдещите ваксини, припомня БТА.

Министърът на здравеопазването обяви също така, че се разхлабват ограниченията в седемте общини на района Северна Ютландия, където се отглеждат норки, предаде ТАСС.

Жителите ще имат право да преминават през границите на общините, но не им се позволява да посещават други райони на Дания.

Отменянето на ограниченията означава също така, че учениците от 5 до 8 клас, които бяха преминали на дистанционно обучение, вече могат да се завърнат в училищата.

Правителството въведе ограничителните мерки на 5 ноември.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Проф. Ива Христова: Супергрипът вече е в България
Един век преди AI: Борсовият електрически балон, светлото бъдеще и Голямата депресия
Холивудската звезда Джордж Клуни и семейството му получиха френско гражданство
Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Как лидерите могат да намалят прегарянето на служителите през следващата година
На днешната дата, 31 декември. Посрещаме Нова година
Американската певица Бионсе се нареди сред петимата музиканти милиардери
Времето: Изпращаме 2025 година със слънце, вятър и минусови температури