Делегация начело със Зоран Заев пристига утре у нас

ЕС

Официална делегация от Северна Македония водена от македонския премиер Зоран Заев пристига утре на посещение у нас. Това съобщи в началото на правителственото заседание служебният премиер Стефан Янев. Целта е да се изготви обща позиция за интеграция в ЕС, която ще бъде предложена за обсъждане от следващия парламент.

"Надявам се да проведем разговори и в общата политическа картина, и в дълбочина и конкретика в търсене на подходящи решения, които са в интерес на народите и на двете страни. Въпросите, които ще разглеждаме, са от особена важност и за двете страни. Надявам се, че практическите стъпки, които двете правителства можем да направим, по-късно ще могат да намерят отражение в позиция, която ще бъде разгледана в българския парламент и да се търси дълготрайно решение, което е в интерес на европейската интеграция и в интерес на европейската перспектива на всички страни от Западните Балкани", посочи Янев.  

Подробности по програмата на официалната визита ще бъдат по-късно оповестени.

Служебният премиер коментира и дневния ред на заседанието, като подчерта, че решенията, които ще се вземат днес, доказват, че основната цел на служебния кабинет е да е в помощ на обществото. "Надявам се, че ще търсим позитивизма, за който говорим, за да избегнем негативния тренд да показваме само недостатъци на това, което сме заварили", допълни Янев. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Методът 3-3-3 за вършене на повече работа с по-малко напрежение
Изградете самоподдържаща се „клиентска екосистема“
На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Времето: Остава облачно със сутрешни мъгли. Силен вятър ще има в планините
Цитат на деня
Макрон призова ЕС да ускори плана за "европейска независимост"
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина