Осем души са ранени при стрелба в Авиньон

Осем души са ранени при стрелба в Авиньон

Осем души са леко ранени, включително и малко момиче, при стрелба пред джамия в Авиньон снощи, съобщи местната прокуратура, цитирана от Франс прес. Френските власти изключват версията да терористично нападение.

Според първите свидетелства, събрани на място, най-малко двама мъже са слезли от автомобил към 22,30 местно време пред джамията и единият открил стрелба с ловна пушка.

От това, което знаем досега, джамията не е била цел на стрелбата, каза прокуратурата. Властите смятат, че вероятно става дума за разчистване на лични сметки.

Някои от очевидците говорят за четирима мъже в колата на нападателите.

Стрелбата в неделя вечерта бе предшествана от нападение преди няколко дни срещу вярващи пред джамията в Кретей, в югоизточната част на Париж. Мъж се опита да се вреже с кола в тълпата. По-късно се разбра, че той е 43-годишен арменец, страдащ от шизофрения. При нападението нямаше ранени. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп обеща САЩ да предприемат „много решителни действия“, ако Иран екзекутира протестиращи
Проучване поставя под съмнение потенциала за живот на една от луните на Юпитер
БНБ към търговците: Не приемайте надраскани евробанкноти
Очаква ни временно затопляне в сряда и четвъртък
Дейността, която ще помогне на мозъка ви да остане млад
От ПП-ДБ върнаха неизпълнен мандата за съставяне на правителство веднага след като го получиха от президента
Какво ще направи Европа? Обемът на търговията в рамките на ЕС спадна за първи път от близо десетилетие
Politico: ЕС търси вариант на споразумение за Гренландия със САЩ, за да избегне конфронтация