Отава обяви извънредно положение заради протестите срещу ковид мерките

 Отава обяви извънредно положение заради протестите срещу ковид мерките

Кметът на Отава Джим Уотсън обяви извънредно положение в града, което да помогне за справяне с безпрецедентните 10-дневни блокади от протестиращи шофьори на камиони, който парализираха канадската столица, предаде Ройтерс.

"(Мерките) отразяват сериозната опасност и заплаха за безопасността и сигурността на гражданите, които създават продължаващите демонстрации, и подчертават нуждата от подкрепа от други институции и клонове на правителството", посочи в изявление кметът.

Уотсън, който по-рано днес се оплака, че демонстрантите са повече на брой от полицаите и контролират ситуацията, не даде подробности за това какви мерки може да наложи.

Протестът, наречен "Конвой на свободата", започна като движение срещу въведеното от канадските власти изискване за ваксинация на преминаващите границата със САЩ шофьори на камиони, но прерасна в по-широка проява на недоволство против обществените здравни мерки и правителството на премиера Джъстин Трюдо.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Васил Терзиев за катастрофата с нощния автобус: Нито една камера или глоба не могат да заменят личната отговорност
Сергей Лавров пристигна в Аляска с блуза на СССР (ВИДЕО)
Левовете в евро: Банкнотите в обращение продължават да намаляват
Белият дом разпространи ориентировъчен график на срещата на Тръмп с Путин
НСИ: Месечната инфлация през юли е 1,7%, годишната – 5,3%
На днешната дата, 15 август. Голяма Богородица
Анкоридж бе избран за срещата Тръмп-Путин, но не и за домакин на зимна Олимпиада
КНСБ за малката потребителска кошница: Кафето е най-скъпо в Перник и Габрово, а баничката - в София