Айфеловата кула отново отваря за туристи

ЕС

Айфеловата кула планира да отвори за туристи на 16 декември, след като остана седмици наред под ключ заради пандемията от новия коронавирус. За предстоящото отваряне съобщи в Twitter управата на един от най-посещаваните туристически обекти във френската столица.

"Очакваме да ви видим отново между 10:30 и 18:30 часа на 16 декември", пише в туита с качена снимка на парижката забележителност, предаде ДПА.

Айфеловата кула затвори в началото на годината заради пандемията по време на първата вълна и след това отвори отново. Според собствениците на кулата броят на посетителите рязко е намалял най-вече поради факта, че чуждестранните туристи са много малко заради ограниченията за пътуванията. Кулата беше затворена за посетители и в края на октомври, след като Франция затегна свободното придвижване в опит да овладее разпространението на новия коронавирус, който засегна особено силно Франция. Както може да се види от съобщението на управата, нощните посещения остават забранени.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
На днешната дата, 21 януари. Бабинден по стар стил, имен ден празнуват Агнеса, Валерия, Максим, Максимилиан
Тръмп за Гренландия: Няма връщане назад
Асошиейтед прес: Нетаняху се съгласи да се присъедини към Съвета за мир на Тръмп
След 53 дни на протести гръцките фермери се оттеглят от блокадите
Гейтс и OpenAI инвестират в изкуствен интелект за здравеопазването в Африка
Шефът на Ryanair благодари на Илон Мъск за ръста в продажбите след онлайн спора между двамата
Парламентът реши на първо четене да закрие Комисията за противодействие на корупцията