Пентагонът отпуска още 3,8 млрд. долара за стената по границата с Мексико

ЕС

Пентагонът ще се откаже от закупуването на няколко стелт изтребителя Ф-35 и безпилотни самолети, за да отпусне 3,8 милиарда долара допълнителни средства за стената, която президентът Доналд Тръмп иска да издигне по границата с Мексико, за да се бори с незаконната имиграция, предаде Франс прес.

Така отпуснатата сума за строежа на стената става общо 9,9 милиарда долара от юли досега, информира БТА.

Бюджетът на Пентагона надхвърля 700 милиарда долара годишно и се отделя за програми, които са строго дефинирани от Конгреса по предложение на изпълнителната власт. Министерството на отбраната обаче разполага с около 6 милиарда долара под свой контрол, които може да се пренасочат, стига да са за спешни програми.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Възход и спад в луксозните стоки: чанти и обувки губят популярност за сметка на бижутата
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Времето: След обяд над източните и планинските райони ще се заоблачи, а на места и ще превали