Пикап се вряза в шествие в Ню Орлиънс, десетки са ранени

Най-малко 28 души са ранени, от които 12 - тежко, след като пикап се вряза в хора, събрали се за традиционно шествие "Марди Грас" в центъра на Ню Орлиънс, предадоха световните агенции. 

Началникът на градската полиция Майкъл Харисън съобщи, че един човек е арестуван и се разследва за шофиране в нетрезво състояние. Полицията не вижда основания да подозира терористичен акт, добави Харисън.

Очевидци разказаха пред местните медии, че младежът, управлявал колата е бил видимо пиян. Той блъснал няколко автомобила с хора, изскочил с пикапа на тротоара и се врязал в контейнер за смет.

Пострадалите са гледали карнавала в чест на принца-овчар Ендимион, който е част от традиционните празненства "Марди Гра", отбелязва ДПА, цитирана от БТА.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Гърция поиска помощ от ЕС в борбата с горските пожари
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
Неработещи климатици и работа навън са най-честите сигнали за опасни условия на труд в жегата към Инспекцията по труда
Тръмп настоя за прекратяване на огъня между Камбоджа и Тайланд