Полицейски час в Куманово в Северна Македония до понеделник заради коронавируса

Полицейски час в Куманово в Северна Македония до понеделник заради коронавируса

Единайсет души медицински персонал от болницата в Куманово са заразени с новия коронавирус, както и една медицинска сестра от Клиниката за инфекциозни болести в Скопие, съобщи снощи министърът на здравеопазването на Северна Македония Венко Филипче, цитиран от агенция МИА и БТА.

Има 11 потвърдени случая в болницата в Куманово. Тази бройка компрометира дейността на инфекциозното отделение там, защото още един здравен работник даде положителна проба неотдавна. Затова двама лекари от Скопие и един от Щип са изпратени в болницата в Куманово. Две положителни проби има и в други две отделения на болницата, като епидемиологичната анкета все още продължава. Ще бъдат реорганизирани останалите отделения на болницата, посочи министърът. 

"Изхождайки от броя на новите случаи на Ковид-19 в Куманово през последните два дни, ще удължим полицейския час от 21,00 ч. в петък до 5,00 ч. сутринта в понеделник", съобщи министърът на здравеопазването.

66 нови случая на заразяване бяха регистрирани до петък вечерта в Северна Македония. Така общият брой на заболелите от Ковид-19 в страната достигна 430 души. Смъртните случаи са 13, а излекуваните 20. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Гърция поиска помощ от ЕС в борбата с горските пожари
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Неработещи климатици и работа навън са най-честите сигнали за опасни условия на труд в жегата към Инспекцията по труда
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
Тръмп настоя за прекратяване на огъня между Камбоджа и Тайланд