Тръмп оттегля САЩ от Парижкото споразумение за климата?

Тръмп оттегля САЩ от Парижкото споразумение за климата?

Държавният глава на Съединените американски щати Доналд Тръмп е взел решение за оттегляне на страната от историческото споразумение за климата, постигнато в Париж в края на 2015 г.,  съобщи агенция Reuters.  Агенцията се позовава на информация, публикувана от Axios news, който се позовава на двама източници, запознати с президентското решение. 

При последната среща на Г-7, проведена наскоро в Таормина, Тръмп отказа да подкрепи рамката на споразумението, с аргумента, че се нуждае от повече време, за да вземе решение.

Fox News също цитира източник, потвърждаващ оттеглянето на САЩ от споразумението. Позицията на Тръпм относно Парижкото споразумение за климата е една от "огневите точки" на задълбочаващото се разногласие между американският държавен глава и германският канцлер Ангела Меркел, коментират международни наблюдатели.

Малко след като информацията бе разпространена от медиите, Тръмп излезе с личен коментар в "Туитър" по този въпрос. "Ще обявя своето решение за  Парижкото споразумение през следващите дни. Нека направим САЩ отново велики", написа той и още повече заплете интригата по темата. Говорител на Белия дом пък отказа да коментира дали крайното решение вече е взето. "Отмяната" на Парижкото споразумение бе едно от ключовите обещания на Тръмп в предизборната му кампания.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

След разговор между Борисов и Трифонов: ИТН изтеглят спорния законпрект за затвор при публикуване на лична информация
Кметът Васил Терзиев: В София се извозват 60-70% от боклука в "Люлин" и "Красно село"
Зеленски: Ако Путин иска да превземе Източна Украйна, ще трябва да погребе един милион от войниците си
Дания планира да забрани социалните мрежи за потребители под 15-годишна възраст
"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Проф. д-р Деян Радев: Ниското ниво на финансова грамотност носи голям риск
100 години назад: Връщаме ли се във времената, когато политиците се страхуваха от собствените си образи?
Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години