Шефове на Volkswagen с обвинения за пазарни манипулации

Германската прокуратура обвини в пазарни манипулации, свързани със скандала Дизелгейт, главния изпълнителен директор на Volkswagen Херберт Дис, председателя на изпълнителния съвет Ханс Дитер Пьоч и бившия главен изпълнителен директор Мартин Винтеркорн, предадоха световните агенции, цитирани от БТА.
Тримата са обвинени, че умишлено са информирали пазарите твърде късно за разходите, които скандалът се е очаквало да причини на компанията.
Това, според обвинението, означава, че те неправомерно са повлияли на цената на акциите на Volkswagen, отбелязва Асошиейтед прес.
Винтеркорн подаде оставка малко след избухването на скандала.
През 2015 г. стана известно, че автомобили на концерна са били оборудвани със софтуер, който е позволявал да бъдат занижени показателите за съдържание на вредни вещества в отработените газове, припомня ТАСС. Благодарение на софтуера е изглеждало, че автомобилите напълно покриват нормите, докато в действителност те са превишавали установените граници за замърсяване на въздуха.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
С лев надолу е стойността на потребителската кошница тази седмица
България |Най-големият музикален фестивал в Румъния генерира 120 млн. евро приходи за общината организатор
Любопитно |6 милиона турци са получили психологическа помощ при бедствия и извънредни ситуации
Свят |МУЗИКАУТОР припомня: Всеки търговски обект с музика подлежи на лицензиране
Общество |Има ли изненадани след срещата Тръмп-Путин?
Политика | Коментари |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 18 до 24 август
Хороскоп |Определиха часа на срещата между Тръмп и Зеленски
Свят |Ремонт на пътя променя движението между София и Перник през Владая
Общество |Може ли промяната на океанските течения да замрази Европа?
Наука и Здраве |Додик: Получих обещание от САЩ, че отношението към Босна и Република Сръбска ще се промени
Свят |Как незрящите ще се ориентират при приемането на еврото?
България |Времето: Предимно слънчево, на места ще превали
България |Израелската икономика се e свила с 3,5% заради войната с Иран
Икономика |

Коментари
Няма въведени кометари.