Шефът на Пентагона кацна изненадващо в Афганистан

ЕС

Министърът на отбраната на САЩ Джеймс Матис пристигна днес изненадващо на необявено предварително посещение в Афганистан, предадоха световните агенции. Матис е на едноседмична планирана обиколка, а внезапната визита в Кабул е шестата му поред спирка. Тя става три дни след кръвопролитно нападение на талибани срещу база на афганистанската армия, в което загинаха над сто правителствени войници.

Генерал Джон Никълсън, най-високопоставеният американски офицер в Кабул, обяви наскоро пред Конгреса във Вашингтон, че се нуждае от още няколко хиляди войници, които да помагат на афганистанските сили за сигурност в борбата с талибанските бунтовници.

Като част от преразглеждането на политиката на Вашингтон към Афганистан съветникът по националната сигурност на Белия дом, ген. Хърбърт Р. Макмастър посети миналата седмица Кабул, за да се консултира с Никълсън и афганистански представители, припомня БТА.

След завръщането си във Вашингтон Макмастър коментира в интервю, че през последните години САЩ са намалили военния натиск върху талибаните, които са се възползвали от това, за да удвоят усилията си срещу правителството в Кабул. "Време е ние, заедно с афганистанските си партньори, да отговорим", заяви той.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
САЩ изплащат обезщетенията на жертвите на най-голямата криптопирамида OneCoin на Ружа Игнатова
Колумбия ще евтаназира 80 от „кокаиновите хипопотами“ на наркобарона Пабло Ескобар
Тръмп предложи САЩ "да се отбият в Куба“, след Иран, Испания спря полетите до Карибския остров
Времето: Слънчево и топло, но в планините ще има и валежи
Лидерски действия, които ще накарат хората да се чувстват видени, ценени и вдъхновени
На днешната дата, 15 април. Рождениците днес
МВФ понижи прогнозите си за световната икономика и предупреди за глобална рецесия