Синът на Рупърт Мърдок напуска медийната група на баща си

ЕС

Бившият изпълнителен директор на „21st Century Fox“ Джеймс Мърдок, син на медийния магнат Рупърт Мърдок, подаде оставка от борда на „News Corp“ заради пререкания по редакционното съдържание, информира БГНЕС. 

47-годишният наследник на магната през последните месеци открито критикува медийното отразяване в публикациите на „Empire News Corp“.
Според писмо, написано от Джеймс Мърдок и публикувано в петък от Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC), оставката му се дължи на „разногласия по отношение на определено редакционно съдържание, публикувано от новинарските издания на компанията и някои други стратегически решения“.

„News Corp“ е собственик на вестниците на „Уолстрийт Джърнал“, „Ню Йорк пост“, “Таймс“и „Сън“, но не и на Фокс Нюз на Рупърт Мърдок.

Решението на Джеймс Мърдок засилва стъпките към неговото изключване от семейната медийна империя, която се разраства от вестникарска група в Австралия.

През януари той осъди скептицизма към климатичните промени на някои медии на Мърдок, позовавайки се на отразяване на пожарите, които опустошиха големи части от Австралия. В изявление, широко отразено от американските медии по онова време, Мърдок и съпругата му изразиха своето „разочарование“ от някои от отразяванията на „News Corp“ и Фокс.

Рупърт и Джеймс Мърдок се разминават и в политическите си възгледи. Докато Рупърт Мърдок е дългогодишен поддръжник на републиканския президент Доналд Тръмп, неговият син дари стотици хиляди на кандидата на демократите Джо Байдън през 2020 г.

Джеймс Мърдок, който оглави „21st Century Fox“, преди да се оттегли миналата година, когато „Дисни“ придоби по-голямата част от активите на групата, стартира собствена частна холдингова компания „Lupa Systems“, с участие във „Vice Media“. 

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Джони Деп води преговори за участие в шестата част на знаковата поредица „Карибски пирати“
Тестват човешката коса като бариера за филтриране на нефт и пластмаси от океана
Екстремните горещини в Италия се отразяват пагубно върху пазара на пармезан
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
ЕЦБ предупреждава: Очаква се корекция на пазара заради бума на AI акциите
На днешната дата, 18 август. Рождениците днес
Защо вече не можете да си позволите да игнорирате личния брандинг?
Новият механизъм за изчисляване на минималната заплата трябва да е готов до 21 август
Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Франция ще строи шест нови АЕЦ
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света