Специалният прокурор Робърт Мълър заплаши Тръмп с призовка
Специалният прокурор Робърт Мълър е предупредил юридическия екип на американския президент, че е възможно да изпрати призовка на Тръмп , ако той откаже да разговаря с разследващите предполагаема руска намеса в президентската кампания в САЩ през 2016 г., съобщи в. "Вашингтон пост", като се позова на адвокат на Тръмп.
На напрегната среща в началото на миналия месец адвокатите на Тръмп настоятелно изтъкнали, че президентът не е длъжен да отговаря на въпросите на федералните следователи. Мълър обаче казал, че има и друг вариант, ако президента откаже: да му изпрати призовка да се яви в съда, съобщава БТА, цитирайки публикацията във вестника.
След срещата екипът Мълър се съгласил да предостави на президентските юристи по-конкретна информация за въпросите, които следователите искат да обсъдят с Тръмп. С тези подробности на разположение, адвокатът на Тръмп Джей Секулоу съставил списък от 49 въпроса, които според юристите биха били зададени на президента. Въпросите се фокусират върху събития от времето на кампанията на Тръмп, периода на прехода и президентското му управление.
Сега новопрекроеният правен екип на Тръмп обмисля как да се отнесе към въпросите на специалния прокурор, докато наред с това преценява потенциалните доказателства за възпрепятстване на разследването, които Мълър може да представи, и се бори с клиент, който все по-остро се противопоставя на среща със специалния прокурор. Ако не се стигне до решение за среща, безизходицата може да прерасне в историческа конфронтация пред Върховни съд за връчена на президента призовка, предупреждава "Вашингтон пост".
Тръмп нееднократно заклейми разследването като "лов на вещици", припомня вестникът.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: По-хладно и с валежи в почти цялата страна
България |Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Мениджмънт |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ООН: 41,6 млн. души са избягали от насилие и конфликти в родните си страни през 2025 г.
Свят |Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Компании |Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Мениджмънт |На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Времето: По-хладно и с валежи в почти цялата страна
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Гигантско дълбоководно гробище на китове е открито край бреговете на Австралия
Любопитно |Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
Компании | Advertorial |ООН: 41,6 млн. души са избягали от насилие и конфликти в родните си страни през 2025 г.
Свят |ADVERTORIAL
Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
От законодателните промени до изкуствения интелект: защо знанието остава най-сигурната инвестиция за бизнеса
Коментари
Няма въведени кометари.