Стрелба в центъра на Виена, един убит и един ранен

Стрелба в центъра на Виена, един убит и един ранен

Един човек загина, а друг е тежко ранен след стрелба в австрийската столица Виена, предадоха световните агенции, като се позоваха местната полиция.

Инцидентът е станал около 13:30 часа в центъра на града близо до ресторант "Фигълмюлер". На мястото са пристигнали екипи на Спешна помощ и австрийското антитерористично звено "Кобра".

От полицията съобщиха, че стрелбата е от криминално естество и че няма заплаха от терористично нападение, предаде телевизионен канал ОЕ24.TV, цитиран от ТАСС.

"Няма никакви конкретни данни за терористичен акт", се казва в съобщение на полицията, цитирано от телевизионния канал. Органите на реда смятат, че вероятно става дума за поръчково убийство, предаде БТА.

В момента тече операция по издирването на стрелеца, в която участва и полицейски хеликоптер. Много улици в столицата са блокирани.

По сведения на очевидци, единият от стрелялите е избягал с автомобил. Има данни, че нападателите и техните жертви са се познавали, като преди стрелбата обядвали заедно в ресторант в района на престъплението. Говорели славянски език

 

 

 

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Канада изгуби дирите на повече от 47 000 чуждестранни студенти в местни унверситети
България отчита най-силен годишен ръст на производствените цени в ЕС
Индия има първи актьор милиардер, равен по богатство с Шварценегер, Риана и Тейлър Суифт
Израел започва прилагането на плана на Тръмп за Газа след реакцията на „Хамас“
В очакване на присъда: Рапърът Пъф Деди иска да прави платформа с AI със съкилийника си китайски бизнесмен
Неизвестно за известните: Счетоводител спасява от фалит бъдеща голяма комуникационна компания
Времето: Студено, облачно и дъждовно
ЕК ни удържа 200 млн. евро по Плана за възстановяване заради КПК, имаме 6 месеца да разрешим казуса