Тина Търнър продаде правата за музиката си
Тина Търнър продаде правата за музикалния си каталог на германския гигант BMG. Според сделката компанията придобива и правата върху името и имиджа на певицата за бъдещи спонсорски и мърчандайз договори, предаде „Би Би Си“.
Сумата на споразумението не се оповестява официално, но според източници става дума за около 50 млн. долара.
Търнър, чието истинско име е Анна Мей Бълок, сподели, че вярва, че музиката ѝ отива „в сигурни ръце“. 81-годишната изпълнителка е една от най-разпознаваемите звезди в поп музиката.
Когато е на 18, тя се присъединява към бандата на Айк Търнър, с когото по-късно сключват брак. Той продължава 12 години до раздялата им през 1978-а.
Соловата кариера на певицата бързо засенчва тази на партньорството ѝ с Айк, с пет платинени албума, включително Private Dancer от 1984 г., който става три пъти платинен във Великобритания.
Търнър е носителка на 12 награди „Грами“ и ще влезе в Залата на славата на рокендрола като соло изпълнител през идния октомври. В сделката с BMG тя предава своя дял от издателските права за песните си, обхващащи шестте десетилетия от професионалната ѝ кариера. Warner Music ще остане разпространител на музиката на звездата.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Върнете стратегическия сторителинг обратно в центъра на растежа
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Депутатите одобриха бюджетите на ДОО и НЗОК за 2026 година
България |Nikkei: Световната верига Marriott отваря няколко луксозни хотела в Непал
Компании |Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Технологии | Advertorial |Върнете стратегическия сторителинг обратно в центъра на растежа
Маркетинг |На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Депутатите одобриха бюджетите на ДОО и НЗОК за 2026 година
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Времето: Жълт код за дъжд и гръмотевици в цялата страна
България | Advertorial |Търговците в Испания губят 2 млн. евро на ден от кражби
Свят |Откраднаха 100-килограмова златна монета от музей в Берлин
Свят |ADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.