Тръмп: Готови сме да сключим голямо споразумение с Обединеното кралство, потенциалът е безграничен

ЕС

Президентът на САЩ Доналд Тръмп похвали днес в Туитър огромния потенциал на евентуално търговско споразумение между САЩ и Великобритания, предаде Франс прес.

"Моето правителство е готово да сключи едно голямо търговско споразумение с Обединеното кралство. Потенциалът е безграничен!", написа Тръмп в социалната мрежа Туитър.

Изказването му идва в момент, в който процесът на Брекзит се намира в задънена улица във Великобритания, след като по-рано тази седмица британските депутати отхвърлиха ревизирания вариант на сделката на Тереза Мей.

Тръмп е голям критик на мултилатерализма и на няколко пъти вече изтъкна предимствата на твърдия Брекзит. През ноември той дори разкритикува първата версия на сделката на Мей с ЕС и постави по този начин британската премиерка в деликатна ситуация, припомня БТА. В интервю за в. "Сън" по повод първата си официална визита в Обединеното кралство Тръмп заяви, че ако беше на мястото на Мей, той щеше да преговаря по различен начин с ЕС. После Мей разкри, че Тръмп й е предложил нещо неочаквано - да даде ЕС на съд.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Възход и спад в луксозните стоки: чанти и обувки губят популярност за сметка на бижутата
Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
Времето: След обяд над източните и планинските райони ще се заоблачи, а на места и ще превали