Путин покани Тръмп да честват 9 май в Русия догодина
Руският президент Владимир Путин е поканил Тръмп да посети Русия догодина за честванията на 9 май на 75-ата годишнина от победата над нацистка Германия, съобщи помощникът на Путин, Юрий Ушаков, който участва в преговорната делегация по време на срещата днес между двамата лидери в кулоарите на форума на Г-20 в японския град Осака. Разговорът между Тръмп и Путин е продължил час и 20 минути.
Двамата лидери се съгласиха, че подобряването на отношенията между техните страни отговаря на интересите на двете страни, а също и на целия свят, се казва в разпространено от Белия дом комюнике за срещата Тръмп-Путин.
Те са се договорили "двете страни да продължат дискусиите по модела за контрол над въоръженията през 21-и век, който, както по-рано заяви президентът Тръмп, трябва да включва Китай". Двамата президенти са обсъдили "сегашното състояние на двустранните отношения", а също така "положението в Иран, Сирия, Венецуела и Украйна".
По време на срещата Тръмп шеговито помоли Путин да не се намесва в предстоящите президентски избори в САЩ.
За срещата разказа пред журналисти в Осака и руският външен министър Сергей Лавров. "Обсъдени бяха въпроси на стратегическата стабилност", каза той и уточни, че сред другите теми от дневния ред са били Сирия и Украйна.
В преговорите от руска страна, освен Лавров, са участвали първият вицепремиер и финансов министър Антон Силуанов, помощникът на президента Юрий Ушаков и прессекретарят на президента Дмитрий Песков. От американска страна са участвали държавният секретар Майк Помпейо, финансовият министър Стивън Мнучин, и. д. ръководител на апарата на Белия дом Мик Мълвейни, помощникът на президента по националната сигурност Джон Болтън и прессекретарят на Белия дом Стефани Гришам
По-рано в. "Файненшъл таймс" публикува интервю с Путин, в което руският президент казва, че не приема много от методите на своя американски колега Доналд Тръмп, но го смята за талантлив човек, предава ТАСС.
Пространното интервю на руския лидер за британския ежедневник е публикувано както на сайта на изданието, така и на този на Кремъл.
"Господин Тръмп не е кариерен политик, той има свои виждания за света и за националните интереси на САЩ. Аз, например, не съм съгласен с много от начините за решаване на проблеми, които той използва. Знаете ли обаче, според мен той е талантлив човек. (Тръмп) тънко усеща какво чака от него избирателят", отбелязва Путин.
Руският президент смята, че американският му колега е победил на президентските избори през 2016 г., защото е успял да вземе под внимание промените в обществото, а не заради намеса на Русия, каквато според него не е имало. "Тръмп, за разлика от своите опоненти, почувства промените в американското общество и използва това", подчертава Путин.
Според руския президент в САЩ облаги от глобализацията са получили водещите американски компании, т. е. техните мениджъри, акционери и партньори, но средната класа "остана встрани при подялбата на тази "торта". Екипът на Тръмп точно и ясно почувства това и го използва в предизборната борба - ето къде трябва да се търсят причините за победата на Тръмп на изборите, а не в митичната намеса отвън", обяснява руският президент.
"Именно тук, може би, се крият и неговите, на пръв поглед, екстравагантни решения в сферата на икономиката и взаимодействието дори с партньорите и съюзниците. Той обаче смята, че разпределението на ресурсите, разпределението на доходите от тази глобализация през последното десетилетие, е било несправедливо за Съединените щати. Аз сега не искам да казвам справедливо или несправедливо е това, не искам да давам оценки дали онова, което той прави, е правилно или неправилно. Искам заедно с вас да разберем мотивите на неговото поведение", казва Путин.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
|
|
Статуята на Банкси в центъра на Лондон може да остане за постоянно
Любопитно |Изкуственият интелект е напът да унищожи кол центровете
Икономика |КТ „Подкрепа“ призовава президента да наложи вето на Закона за държавния бюджет
Политика |Отборът от Формула 1 Red Bull е готов да предложи нов договор на пилота си Макс Верстапен
Спорт |Coca-Cola повиши годишните си прогнози за приходите и печалбата след Световното по футбол
Компании |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |Възход и спад в луксозните стоки: чанти и обувки губят популярност за сметка на бижутата
Бизнес |Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
Мениджмънт |Времето: След обяд над източните и планинските райони ще се заоблачи, а на места и ще превали
България |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияLinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
ТехнологииADVERTORIAL
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Коментари
Няма въведени кометари.