Тръмп се похвали с продажбата на несъществуващи изтребители

Тръмп се похвали с продажбата на несъществуващи изтребители

Съвместната пресконференция на президента на САЩ Доналд Тръмп с норвежкия премиер Ерна Солберг, по време на която двете страни обявиха ново военно и търговско сътрудничество, бе белязана от поредния гаф на американския държавен глава, съобщава британският „Индипендънт".

В изказване пред медиите, Тръмп обяви, че САЩ са продали на Норвегия бойни самолети, които всъщност не съществуват.

„През ноември започнахме да доставяме първите изтребители F-52 и F-35", каза Тръмп.

Проблемът е в това, че такива изтребители има единствено в поредицата от видео игри Call of Duty.

Това, което Доналд Тръмп всщъност е трябвало да съобщи, е, че Норвегия е закупила 52 изтребителя F-35 от американския оръжеен производител „Локхийд Мартин“.

Американският президент добави, че поръчката е на стойност 10 млрд. долара и че някои от изтребителите вече са били доставени.

Критиците на Тръмп в социалните мрежи не изпуснаха възможността да се посмеят на негов гръб:

 

 

„Възможностите на F–52 изглеждат наистина впечатляващи“, гласи един от коментарите в Twitter.

 

 

„Тръмп току-що разкри, че САЩ са продали F-52 на Норвегия. F-52, самолет, който е пазен в толкова дълбока тайна, че дори военните не са чували за него. Аз обаче успях да се сдобия с тази строго секретна снимка. Не споделяйте, информацията е секретна.“, написа друг.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп изплаши Европа със стратегията си за национална сигурност. Това не е лошо нещо, смята бивш шеф на ЦРУ
Британската вълна преживява ренесанс - какви са причините?
Американският пратеник Стив Уиткоф на среща с Володимир Зеленски и европейски лидери в Берлин
Слънчевото време остава и през уикенда
Промяната в начина на мислене, която прави екипите по-креативни
Беларус търси нови мостове към Запада: среща между Лукашенко и представител на САЩ
Тази година се очертава като най-добрата за акциите на европейските банка. Какво вещае 2026 година?
Иран вдигна цените на бензина за пръв път от протестите през 2019 г.