Задържаха 10 души в България, Италия и Германия по подозрение за измами с ДДС
10 души в България, Италия и Германия са задържани днес по подозрение за измами с ДДС, съобщават от Европейската прокуратура. Те са участвали в организирана престъпна група за данъчни злоупотреби с препродажба на автомобили в различни страни от ЕС. Действията им са довели до бюджетни загуби за близо 13 милиона евро.
Полицията и прокуратурата в Германия, Италия и България са извършили координирани акции срещу престъпната организация Ндрангета, при които са претърсени 46 обекта, се посочва в събщението. Отбелязва се, че основната част на престъпната схема е била развивана от извършители в Германия и Италия. В съобщението обаче не се уточнява ролята на задържаните в нашата страна.
Междувременно в. "Bild" съобщи, че акциите в Германия са били съсредоточени в района на Инголщат, а участвалите в тях полицаи са били тежко въоръжени. Европейската прокуратура в Мюнхен ръководи операцията.
Ндрангетата, чийто център е в италианската област Калабрия, е смятана за една от най-големите и най-могъщи престъпни организации в Европа.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
МВнР: Приключиха изборите зад граница
Политика |Зеленски: Европа трябва да изгради собствена система за противоракетна отбрана
Свят |Петролът поскъпва с 5% заради подновеното напрежение между САЩ и Иран
Енергетика |Фон дер Лайен призова за бързи реформи в Унгария, за да бъдат освободени замразени средства за страната
ЕС |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.