Жертвите от атаката в Кабул вече са над 100

Жертвите от атаката в Кабул вече са над 100

Евакуационните полети от Афганистан продължават днес, часове след две експлозии на самоубийци от групировката „Ислямска държава“, насочени към хилядите хора на летището в Кабул. Жертвите на атаката вече са над 100, като сред тях има и чуждестранни граждани.

Според афганистанските и американските власти става дума за 95 местни лица и 13 американски военни. Има предупреждения, че броят им може да е по-висок, тъй като моргите са препълнени, предаде „Асошиейтед Прес“.

Десетки талибани, носещи тежко оръжие, патрулират в зона на около 500 метра от летището, за да попречат на преминаването. Според „Ал Джазира“ сред загиналите има 28 талибани.

По-рано днес се съобщаваше за поне 90 жертви и около 150 ранени. Цифрите обаче продължават да растат.

Вчера САЩ съобщиха, че над 100 хил. души вече са евакуирани от Кабул, но все още около хиляда американци и десетки хиляди афганистанци очакват да напуснат страната по въздух. Страната ще провежда операции за извеждане на хора от Афганистан до 31 август.

Над 90 станаха жертвите на атаките в Кабул, ранените надхвърлиха 160

Кой нападна летището в Кабул и има ли общо с талибаните?

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 15 до 21 декември
Като в "доброто" старо време: Първият "Магазин за хората" дебютира с опашки и празни рафтове
Кая Калас: Постигането на сделка за финансиране на Украйна става все по-трудно
На днешната дата, 15 декември. Имен ден празнува Свобода
Ето къде милиардерите виждат най-добрите възможности за инвестиция през 2026 г.
Бейби бумъри, Gen X, милениали, Gen Z - съществуват ли те в България?
ПП-ДБ смята нов кабинет в този парламент за невъзможен, ГЕРБ-СДС призова президента да участва в изборите
Техники, които ще ви помогнат да заспите по-бързо