Apple пуска HomePod
Apple влезе във войната на т. нар. смарт спийкъри или умни тонколонки със своя HomePod, предаде Ройтерс. Устройството, струващо 349 долара, ще използва гласовия помощник на Apple Siri и ще се конкурира със спийкърите на Amazon и Google.
Apple съобщи днес, че ще започне да приема в петък (26 януари) онлайн поръчки за HomePod в САЩ, Великобритания и Австралия - малко повече от месец по-късно от планираното.
Първоначално се планираше представеното през юни гласово контролираното устройство да бъде пуснато през декември. Чрез HomePod може да се слуша музика или пък да се настройва температурата у дома на желаните от потребителя градуси. Устройството ще може да изпраща съобщения и да пуска новини от националното радио и Си Ен Ен, посочи Apple в съобщение.
Според анализатори най-голямата опасност от закъснялото пускане на HomePod е това, че в сезона на празничното пазаруване потребителите вече са си купили такова устройство от конкурентите и в момента нямат нужда от новия продукт на Apple.
Amazon и Google намалиха цените на базовите си спийкъри в сезона на празничното пазаруване, за да завземат по-голям пазарен дял, отбелязват анализатори.
Apple разчита също така HomePod да повиши броя на абонатите на Apple Music и да спре възхода на конкурента в тази област Spotify.
Смарт спийкърите на Google и Amazon позволяват на потребителите да дават гласови команди, с които да ползват Spotify, но Apple Music не работи с устройства на конкуренти.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Nikkei: Световната верига Marriott отваря няколко луксозни хотела в Непал
Компании |Търговците в Испания губят 2 млн. евро на ден от кражби
Свят |В София се предлагат 7630 апартамента в строеж. В кои квартали строителството е най-активно?
Икономика |Австрия отвори полицейски участък в родния дом на Хитлер в град Браунау
Свят |Мениджърът на „Саутхемптън“ е обвинен в шпионаж в полза на съперниците
Спорт |Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
Свят |Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
Свят |На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
На днешната дата |Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
България |Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
България |Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Технологии | Advertorial |Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Свят |Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС
Политика |Фейсбук се срина за 40 минути
ОбществоLinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесКитай проведе тестово изстрелване на многократно използваема суперкосмическа ракета
СвятСАЩ разследват твърдения за ирански дронове в Куба, Тръмп предупреди: „Ще се справим с това"
Свят25 безполезни, но много любопитни факти
МаркетингADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.