Google пуска първите си 5G телефони през есента

Политика за бисквитки

Технологичният гигант Google се готви да пусне на пазара първите си 5G смартфони. Моделите Pixel 4a и Pixel 5 са с начална цена от 499 долара и ще бъдат достъпни през идната есен.

Устройствата ще се предлагат и във вариант без мрежа от пето поколение на по-ниска цена, така че от тях да могат да се възползват и потребителите с по-малък бюджет, предаде „Ройтерс“. Така 4G вариантът на 4а ще струва 349 долара.

Пандемията от новия коронавирус забави лансирането на устройствата, които първоначално ще бъдат достъпни единствено в Австралия, Великобритания, Германия, Ирландия, Канада, САЩ, Тайван, Франция и Япония.

Очаква се тази седмица конкурентът Samsung да покаже своите флагмани, включително нов модел Galaxy Note.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изтегляне на войски на САЩ: Тръмп планира отмъщение за НАТО след недостатъчната подкрепа за удара в Иран
The Guardian: Италия измества Дубай като убежище на британските богаташи
Бърнаутът сред мениджърите разрушава екипите. Как да му противодействате?
Зеленски приветства споразумението между САЩ и Иран и заяви, че Украйна е готова за примирие с Русия
Спестяванията на домакинствата в еврозоната намаляват през четвъртото тримесечие на 2025 г.
Времето: Облачно, а на много места и дъждовно
На днешната дата, 9 април. Рождениците днес
Напрегнато очакване: Визитатата на папата в Испания ще струва над 15 млн. евро